girdenis gediminas e-zurnalas fotoreporteris

www-do-tekene-03
Ankstus rugpjūčio 24-osios rytas, truputį vėsoka…

Ankstus rugpjūčio 24-osios rytas, truputį vėsoka, bet, kaip sakoma, motociklininkams nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Skuodo komanda “Skouda Do Tekėnē” pirmą kartą miesto istorijoje ryžosi dalyvauti tokio pobūdžio ralyje. Tai ne greičio ralis. Kass tai?

www-do-tekene-10
Renginiui suteiktas Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos patronažas. Jį globojo Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetas. Skuodo komanda tai: Edvardas Domarkas, Darius Jonušas, Tomas Batakis, Diana Domarkienė, Raimonda Jonušienė google, Lina Batakienė, Romas Kavulskis, Giedrė Kavulskė, Gintautas Pocevičius, Janina Pocevičienė. “Skouda do tekėnē” komandai vadovavo Edvardas Domarkas ir ji oficialiai atstovavo Skuodo rajono savivaldybę ir ralio partnerį “MotoBay”. Komandos rėmėjai: UAB “Altos Granitas”, UAB “Ardarus” ir Skuodo motobolo klubas “Bartuva”.

Ryterna Modul Mototourism Rally – kultūrinis, intelektualus mototuristinis ralis, kurio metu dalyviai važiuoja motociklais po Lietuvą, aplanko ir pažįsta įdomias jos vietoves, susitinka ir bendrauja su lankomų vietų bendruomenėmis ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Užduotys būna susijusios su Lietuvos istorija, architektūra ir etnografiniu paveldu.  Taip ralio dalyviai – vietiniai ir šalies svečiai – geriau pažysta Lietuvą bei smagiai praleidžia laiką.

www-do-tekene-23
Romas Kavulskis – manevringai vairuodamas sunkų motociklą išraito aštuoniukę…

Laimi komanda daugiausia surinkusi taškų. Šiemet ralis buvo skirtas Baltijos Kelio 30-mečiui paminėti. Tai unikalus reiškinys, įvykęs bendromis lietuvių, latvių ir estų pastangomis, be tokių šiuolaikinių priemonių, kaip socialiniai tinklai, internetas, mobilus ryšys, GPS. Vienintelis šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje, kuris pripažintas pasauliniu (UNESCO) mastu. Mums Baltijos kelias sukelia ypatingas emocijas. Būtent su mintimi apie Baltijos kelią ralis buvo rengiamas ne kokiu nors kitu laiku, o būtent tomis dienomis, kai jis vyko, kai jis šiemt vykio  jo minėjimo iškilmės.

www-do-tekene-14

Kaip keliausime Baltijos Kelio 30-mečio proga? Dažnas atsakymas, kurį išgirdome – pravažiuosime Baltijos Keliu. Būdas suprantamas, bet ne mototurizmo raliui. Baltijos Kelias įvyko dėl žmonių, kurie sudarė nepertraukiamą grandinę, o ne dėl kelio, kuriame jie stovėjo. Todėl ralis, kaip ir Baltijos Kelias, yra apie žmones. Tai ir yra intelektualaus keliavimo esmė.

www-do-tekene-05
Komandos “Skouda do tekėnē” maršrutas iki Birštono

Taigi šeštą ryte pajudam Plungės link, kur turi prisijungti dar vienas motociklas. Toliau traukiam į Telšius. Ir mūsų laukia pirmoji užduotis regitroj, kurią sėkmingai įveikia mūsų komandos narys Romas Kavulskis – manevringai vairuodamas sunkų motociklą išraito aštuoniukę. Pirmieji taškai, džiaugsmas veiduose, bet finišas dar toli… Pagauti gerų emocijų, lekiam į antrą punktą. Kelias ne rožėm klotas – pasirodo žvirkelyje ne taip lengva tokius sunkius motociklus suvaldyt – man važiuojant iš paskos su lengvuoju automobiliu tai labai gerai matosi, bet vyrukai įgudę, savo plieninius žirgelius suvaldo ir pasiekėm antrą, trečią, ketvirtą… Viskas ore ! Aš su savo automobiliu vos spėju juos pavyt, spaudžiau pedalą ir nors atsilikdamas, į kiekvieną punktą spėju kartu. Įveikdoma 11 užduočių ir dvi papildomas, kurios buvo atsiųstos ralio metu.

www-do-tekene-06
Įvykdytų užduočių lapas.

Pagal pleriminarius skaičiavimus iš užsiregistravusių 214 komandų startavo 207, dar 7 komandos nefinišavo. Skoudą “Do tekėne” komanda liko 42-oje vietoje. Daugiau kaip 1100 “Ryterna modul Mototourism rally” dalyvių finišas laukė Birštono miesto centre. Aplankyta daugiau kaip 40 vietų. Susipažinta su Baltijos kelio kūrėjais, ieškoti ir atrasti nykstantys vietovardžiai, pramokta esperanto kalbos, prisiminti ir pagerbti partizanai; pabuvota šių metų paskelbtose Lietuvos mažosiose ir Lietuvos kultūros sostinėje Rokiškije;  pažintas UNESCO paveldas Lietuvoje. Ir tai tik dalis to, kas vyko. Visko į nuotraukas nesudėsi.