20191012-Skuodiskiai05www
Skuodiškės yra pačios gražiausios. Kas pasakys kitaip, tą iškviesiu į dvikovą. Prano Šarpnickio foto.

Patikimi šaltiniai mane informavo, jog į Kauną, į Karininkų Ramovę, į romansų festivalį “Ar sugrįš Metropolio vakarai” atvyksta ir skuodiškiai – ansamblis “Vereta”. Dėl  visa ko skambtelėjau Stasiui Vainorui: “Kaap yr?” – paklausiau jo. “Geraa yr… No, šėtaa, važioujam į Kauna…” Sakau, žinau, žinau. O jis man – ak, tu rupūže, tu mūsų telefoninių pokalbių klausaisi, kad žinai.

20191012-Skuodiskiai06www
Skuodiškių “Vereta”. Prano Šarpnickio foto.

Atskaičiavau tikslų laiką kada juos jau aptiksiu Karininkų Ramovėje ir nupieriau į ten. Lietus krapnoja… – ne taip kaip šiandien Skuode – einu Ramovės link… Ogi ką pamatysi ją priėjęs? Ogi skuodiškius Tubiną ir Vainorą. Jie mane ir nusivedė pas savo gražiąsias, nuostabiąsias retro moteris. Be abejo, buvo ir daugiau vyrų, nei šitie du vėjo pamušalai…

20191012-Skuodiskiai03www
Mane pasitiko du “razbainykai”… Prano Šarpnickio foto.

Jei manęs paklausit, kas tame vakare gražiausiai dainavo, be abejo, atsakysiu, jog skuodiškiai. Kitaip ir būt negalėjo. Juk per visą Lietuvą ne tiek jau daug kolektyvų prisirinko, bet kur buvę kur nebuvę skuodiškiai visur sudalyvauja. Čia žiūrėk Untulis kur kokį laurą nuskynęs į Skuodą sugrįžta, čia žiūrėk, Vilniuje kokią skuodiškių vinį randi stulpe. Na, taip yra – ką padarysi. Skuodas visad garsėjo talentais. Vieni išvažiuoja ir garsina Lietuvą iš bet kur, o kiti lieka ir vistiek garsą neša po visą gimtą žemę.

20191012-Skuodiskiai20www
Nemeluoju – tikrai skuodiškius pasodino pirmose eilėse. Prano Šarpnickio foto.

Be abejo, skuodiškius pakvietė susėsti puošnios salės pirmose eilėse. Be abejo, jiems buvo išskirtinė pagarba. Jeigu kiek ir meluoju, tai man atleisite. O jau žmonių prisirinko – Ramovė lūžte lūžo nuo jų. Ir visi išsižioję klausėsi skuodiškių. Be abejo, žmonės klausėsi ir kitų, keletos ansamblių, bet skuodiškius lydėjo garsiausi aplodismentai. Vo teep.

Visa tai vyko 2019-uose metuose spalio 12-oje dienoje.

20191012-Skuodiskiai21www
Ir nėr žodžių… Prano Šarpnickio foto.
2019-10-12-Romansų-šventė-„Ar-sugrįš-Metropolio-vakarai“
Buvo buvo kaip nebuvo toje dainoje žodžiai meilūs…