SKUODO KRAŠTAS

E-žurnalas apie Skuodą, jo kraštą ir žmones. Senovė ir dabartis.

PATREON

PATREON

Tapkite mano globėju – remkite mano iniciatyvą, jei patinka skaityti mano istorijas apie Skuodą ir jo kraštą.

Skuodas ir jo kraštas Lietuvai FB paskyroje https://www.facebook.com/zurnaloSkuodokrastaspuslapis/

Dirbu gimtojo miesto ir krašto labui. Tapkite mano veiklos dalimi, tapkite mano globėju – remkite mano iniciatyvą garsinant Skuodą ir jo kraštą. Suteikite man sparnus – tapkite patreonais: https://www.patreon.com/skouds
Tai ne labdara ar auka – skirdami man savo pinigus, jūs mokate už mano darbą Skuodo ir Skuodo krašto labui.

***

Bet kuris kraštas turi savo istoriją. Nuobodžių vietų nėra – tik apie jas mažai žinome arba apskritai nesame girdėję. Gali pasirodyti, jog Skuodas ir jo kraštas yra tolimas užkampis ir neįdomi provincija. Tačiau ten žmonės gyveno nuo neatmenamų laikų ir tos žemės turi ilgą, turtingą ir permainingą istoriją. Mano pasakojimai apie šį kraštą prasideda apie 200-300-uosius metus po Kristaus gimimo, kai čia gyveno karingieji kuršiai ir tęsiasi iki šių dienų. Kai kurios istorijos yra tęstinės, susidedančios iš kelerių pasakojimų. Jos gali būti įdomios paskaityti ir skuodiškiui, bei šio krašto gyventojui, jos gali būti įdomios bet kuriam žemaičiui, jos gali būti įdomios net tam, kuris niekad nieko nėra girdėjęs apie Skuodą ir jo kraštą.

Gali atrodyti keista, tačiau iki šiol nėra parašyta istorija apie šias žemaitiškiausias Žemaitijos žemes. Ar aš pasišoviau tai padaryti? Galbūt… Galbūt visa tai, ką dabar rašau kada nors suguls į storą, iliustruotą knygą, o kol kas tiesiog pasakoju – suprantamai, paprastai ir galbūt… įdomiai. Paskaitykit. Savo darbų lygį vertinti visad yra be galo sunku. Nesu profesionalus istorikas – esu žurnalistas ir turiu gražią idėją: papasakoti Lietuvai apie Skuodo kraštą. Paremkite mano veiklą, mano iniciatyvą.

Ką jūs už tai gausite? Skaitymo malonumą. Kažką sužinosite naujo, negirdėto. Galų gale, jei man pavyks nueiti kelią iki galo – finale bus knyga, o joje įrašysiu visus, kurie mano triūsą bet kokiomis sumomis rėmė.

Niekas neatsiranda savaime – viskam reikia sugaišti laiko. Jei mano iniciatyvą remiate, tai nėra labdara ar auka – skirdami man savo pinigus, jūs mokate už mano darbą Skuodo ir Skuodo krašto labui.
***

Savo istorijų nepasakoju nuosekliai – šokinėju nuo laikmečio prie laikmečio, nuo temos prie temos – kad ir pačiam nepabostų, ir skaitytojui būtų įvairovė. Tai kaip dėlionė. Ateis laikas ir visa tai susiklos į vientisą paveikslą: NUO GILIOS PRAEITIES IKI DABARTIES.
***
Prieš pusmetį, kai ėmiausi šio projekto, norėjosi nuveikti daugiau, daugiau aprėpti. Dabar, matydamas, jog visi norėtų labiau gauti nei duoti; matydamas, jog nėra tokio gausaus rėmėjų būrio, kokio tikėjausi, šiek tiek kooreguoju savo užmojus ir koncentruojuosi tik į krašto istorijos pasakojimą. Kas savaitę savo skaitytojams pateikiu po vieną istoriją. Visas jas raste arba mano blog’e, kurį skambiai vadinu e-žurnalu “Skuodo kraštas”

***

Norisi, kad tos istorijos būtų gyvos, o ne akademiškos – lengvai skaitomos, suprantamos ir malonios pačio įvairiausio išsilavinimo žmonėms. Žmonės žinantys savo krašto praeitį yra stiprūs – bet kas jų nepastumdys.

***
Šio projekto imtis mane įkvėpė dokumentinis filmas “Lietuva prasideda nuo Skuodo” , kurį Skuodo savišvietos kubo užsakymu sukūriau 2018metais. Supratau, jog skuodiškiams reikia tikrų dalykų, tikro žodžio, tikrų ir šiltų minčių. Ko gero, visiems to paties reikia.

***

2017m. išleidau dvi knygas-fotoalbumus apie miestą: “Mano Skuodas. 2017” ir “Mano senasis Skuodas”, kurias vis dar galima įsigyti. Užsisakydami jas, jūs taipogi paremiate mano veiklą, krašto labui.

Tapkite mano iniciatyvos rėmėjais ir globėjais.

%d bloggers like this: